w ,

Najczęstsze błędy żywieniowe – jak ich unikać?

5. Aby schudnąć lub zbudować mięśnie muszę jeść odżywkę białkową 

błędy żywieniowe

To błąd żywieniowy, który najpewniej wynika z agresywnego marketingu wielu marek, oferujących żywność dla sportowców. Ambasadorzy marki prezentują często muskularną sylwetkę, która na pierwszy rzut oka nie zawiera nic oprócz mięśni. Przy okazji dodają, że aby móc spalić tłuszcz i wyrzeźbić mięśnie musimy spożywać odżywkę białkową. 

To nieprawda – aby spalić tłuszcz potrzebujemy deficytu kalorycznego. Żeby zbudować mięśnie potrzebujemy zwiększenia spożycia kalorii – jednoczesne spalanie tłuszczu i budowanie mięśni jest możliwe jedynie w minimalnym stopniu, ale nadal nie trzeba do tego odżywki białkowej. Możemy zamiast niej spożywać twaróg, mięsa, ryby czy inne produkty mleczne. Chodzi bowiem o zaspokojenie potrzeby organizmu na białko w dowolnej postaci – niekoniecznie odżywki białkowej. 

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.