w , ,

Magnetyczny hełm w walce z nowotworami

Praca w laboratorium medycznym.
unsplash.com

Rokowania w przypadku glejaka

Szacuje się, że każdego roku 5 osób na 100 000 słyszy dramatyczną diagnozę – glejak wielopostaciowy. Przeżywalność najczęściej wynosi w takich sytuacjach około 15 miesięcy. Czasu jest więc mało, a terapie pozostają bezskuteczne.

Najgroźniejsze nowotwory takie, jak ten lekarze zazwyczaj leczą za pomocą radio i chemioterapii. W wypadku glejaka nie przynosi to jednak zbyt dużych rezultatów. Dodatkowo sam proces leczenia jest uciążliwy i bolesny dla pacjentów.

Być może czeka nas w tej kwestii rewolucja, która uratuje wiele istnień. Badacze z Teksasu we współpracy z Houston Methodist w Texas Medical Center opracowali specjalny kask, który za pomocą pola magnetycznego zmniejsza guza.

Zobacz także:  TOP7 Najlepsze naturalne sposoby na oczyszczenie płuc

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.