w , ,

Magnetyczny hełm w walce z nowotworami

Lekarz analizujący wyniki badań.
unsplash.com

Testy na człowieku

Po tym, gdy okazało się, że kask jest skuteczny w przypadku mysz, postanowiono przetestować go na człowieku. Stał się nim 53-letni mężczyzna, który był już po operacji usunięcia glejaka. Okazało się jednak, że guz odrósł i ponownie atakował okoliczne tkanki.

Najgroźniejsze nowotwory takie, jak glejak wielopostaciowy są trudne w leczeniu, ponieważ nie da się ich całkowicie usunąć. Odrastają i ponownie zagrażają życiu pacjenta. Mężczyzna zdecydował się na test hełmu.

Przez pierwsze dni terapia odbywała się w klinice, a później w domu chorego. Początkowo trwała 2 godziny dziennie, z czasem wydłużono ją do 6 godzin.

Zobacz także:  O poranku lepiej nie odbieraj wiadomości

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.