w , ,

TOP10: Najszybszy samochód na świecie to jeżdżąca rakieta

Dauer 962 Le Mans.
autogen.pl

Dauer 962 Le Mans – ponad 400 km/h

Joachem Dauer był kierowcą wyścigowym, który postanowił przystosować samochód, biorący udział w wyścigach do tego, by mógł się on poruszać po drogach publicznych. Brzmi to, jak nieco szalony pomysł, ale udało się!

Dauer 962 Le Mans – tak nazywał się samochód marki Porsche, który został dopuszczony do ruchu na drogach – przekroczył prędkość 400 kilometrów na godzinę, wprawiając jednocześnie w zachwyt każdego, kto interesował się wówczas motoryzacją!

Samochód pięknie się prezentował i wzbudzał ogromne emocje. Przejął również tytuł niekwestionowanego mistrza szybkości na kolejne lata. Poprzeczka znowu została podniesiona i nikt nie wiedział, czy rekord może zostać jeszcze pobity, czy to już maksymalna prędkość, jaką możemy osiągnąć.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.