w , ,

TOP10: Najszybszy samochód na świecie to jeżdżąca rakieta

Hennessey Venom F5.
autokult.pl

Amerykański wkład w motoryzację

Wkrótce do wyścigu o najszybszy samochód na świecie postanowili przyłączyć się Amerykanie. Początkowo, mimo produkowania naprawdę szybkich samochodów takich, jak  SSC Ultimate Aero TT czy S7 Twin Turbo, nie udawało im się pobić rekordu.

Jednak, kiedy postanowili połączyć swoje siły z Brytyjczykami, stało się coś niesamowitego! Powstał Hennessey Venom GT, który osiągnął prędkość niewyobrażalną dla większości z nas!

Pierwotna wersja rozpędzała się do 430 kilometrów na godzinę. Jednak to koniec – mocniejsza wersja była w stanie, dosłownie, porwać nas z prędkością 443 km/h. Amerykanie stali się twórcami najszybszego samochodu świata!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.