w , ,

TOP10: Najszybszy samochód na świecie to jeżdżąca rakieta

Hennessey Venom GT Spider.
autokult.pl

Szwedzi vs Amerykanie

Na rynku motoryzacyjnym wkrótce dochodzi do konkurencji na najwyższym poziomie. Amerykanie i ich demon prędkości zyskują konkurenta prosto ze Szwecji, czyli Agera R. Jest on w stanie rozwinąć prędkość rzędu 442 km/h.

Zobacz także:  13% Polaków żałuje że ma dzieci

Jak można się spodziewać, Amerykanie się nie poddają. Wkrótce na rynku pojawia się najszybszy samochód na świecie i ponownie deklasuje on konkurencję. Chodzi o Hennessey Venom GT w wersji coupe i spyder.

Osiągana przez nie prędkość maksymalna wynosi… 447 kilometrów na godzinę! Jednak Amerykanie na tym nie kończą. W kolejnych latach produkują samochody, które dodatkowo zwiększają swoją prędkość!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.