w , ,

Nawóz z bananów – naturalny ratunek dla roślin

Otwarty banan na niebieskim tle.
unsplash.com

Przygotowanie skórek z bananów

Nim przejdziemy go przygotowania nawozu ze skórki z banana powinniśmy skupić się na tym, aby odpowiednio przygotować owoc, z którego przyrządzimy odżywkę dla naszych roślin. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli pominiemy ten krok, to możemy zaszkodzić naszym roślinom.

Nim zjemy owoc powinniśmy go dokładnie umyć, aby pozbyć się resztek nawozów i pestycydów, które się na nim znajdują. W tym celu najlepiej umieścić owoc w 1 litrze wody, połączonym z 1 łyżką sody i zostawić go w tej mieszaninie na 10-15 minut.

Zobacz także:  Pracownicy znaleźli gigantycznego węża - nie uwierzysz, co znaleźli w środku!

Następnie wyjmujemy owoc z wody, płuczemy pod bieżącą wodą. Teraz możemy już wziąć się za przygotowanie naszego nawozu z bananów – naturalnego, ekologicznego i taniego!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.