w , ,

Nawóz z bananów – naturalny ratunek dla roślin

Zadbany ogród.
unsplash.com

Jak przygotować nawóz dla roślin ogrodowych

Przygotowanie naturalnego nawozu dla roślin ogrodowych jest wyjątkowo proste. Po prostu kupujemy banana, zjadamy owoc i kroimy świeżą skórkę na małą kosteczkę. Następnie zabieramy ją ze sobą do ogrodu.

Zakopujemy fragmenty skórki w ziemi i dość obficie podlewamy je wodą. Najlepiej nawieźć ziemię w ten sposób na kilka dni przed sadzeniem roślin. Dzięki temu składniki odżywcze ze skórki będą mogły powoli przenikać do gleby.

Nawóz z bananów możemy w ten sposób aplikować do ziemi, co około 6 tygodni. Dzięki temu będziemy mogli obserwować jak nasze rośliny się rozwijają mając wszystko, czego potrzebują.

Zobacz także:  Chcesz mieć płaski brzuch? To Ci w tym pomoże

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.