w ,

Negatywne skutki jedzenia przed snem

Negatywne skutki jedzenia przed snem

Negatywne skutki jedzenia przed snem. Wiadomym jest, że każdy chce czuć się jak najlepiej. Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, suplementy, to wszystko dla dobrego samopoczucia. Czasami jednak dodatkowy wysiłek nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Może to być spowodowane nie tym, co, a kiedy jesz.

Zobacz także:  Pokrzywa zwyczajna - zastosowania, których nie znałeś

Jakoś snu

Każdemu zależy na jak najlepszej jakości naszego snu. To właśnie regeneracja jest jedną z jego podstawowych funkcji. Dlaczego więc mielibyśmy sobie to utrudniać? Warto zadbać, o to, co zjadamy przed snem, by móc spokojnie oddać się w ramiona Morfeusza. Rodzaj pokarmu, jaki dostarczamy naszemu organizmowi może mieć bezpośredni wpływ na nasz sen.

Zobacz także:  Negatywne skutki korzystania z mediów społecznościowych. Są gorsze niż Ci się wydaje

Negatywne skutki jedzenia przed snem

Journal of Clinical Sleep Medicine podjęło się badań nad związkiem spożywania posiłków i jakością snu. Wstępne badania potwierdzają, że u osób zdrowych widnieje taka zależność. Dla trwałości snu nie powinno się sięgać po fast foody- te powodują trudności z zasypianiem. Żywność bogata w cukier natomiast, może doprowadzić do wybudzania się w trakcie nocy.

Zobacz także:  Czy można usunąć wspomnienia? Naukowcy zrobili eksperyment

Nie jedz wysokoenergetycznych posiłków

Warto dodać, że dla tych dbających o linię, nie zaleca się spożywać wysokoenergetycznych posiłków tuż przed pójściem spać. Najważniejsze jest dostarczenie organizmowi odpowiednich kalorii w ciągu dnia. Wszystkie podejmowane działania należy rozważyć z głową i przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Jedna przekąska zjedzona przed zaśnięciem na pewno nie sprawi, że przytyjemy 10kg!

Zobacz także:  Jak poprawić poranną produktywność?

Prawidłowa higiena jamy ustanej

6 błędów jakie popełniasz podczas mycia zębów

Jedwab z nanocząsteczkami

Jedwab z nanocząsteczkami schłodzi skórę nawet o 12 stopni