w , , ,

10 właściwości herbat ziołowych, które niesamowicie ulepszą Twoje ciało

Łąka z dużą ilością mniszków lekarskich.
pixabay.pl

8. Herbata z mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski, to zioło, które ma szereg właściwości zdrowotnych. Dzięki temu jest często wykorzystywany do produkcji domowych syropów, nalewek czy miodu. Mniszek posiada właściwości moczopędne i wspiera organizm w walce z różnego rodzaju dolegliwościami układu pokarmowego – problemami z zaparciami, bólem żołądka czy wzdęciami. Właściwości herbat ziołowych z mniszkiem są pożądane również w okresie zachorowania na różne infekcje!

Dzięki temu, że w mniszku znajduje się duża ilość witaminy C wspiera on nasz organizm w walce z ustrojami zewnętrznymi. Dodatkowo napar z mniszka podnosi poziom naszej odporności i pomaga nam w ochronie przed infekcjami. Mniszek działa także przeciwcukrzycowo, dlatego warto po niego sięgać jeśli znajdujemy się w grupie ryzyka osób, mogących zachorować na tę chorobę. Według niektórych mniszek ma także silne działanie przeciwnowotworowe.

Zobacz także:  Naukowcy wynaleźli szczepionkę na astmę

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.