w ,

„Jesteś najgorszym prezydentem”. Ostra debata Trump-Biden

debata USA

Debata prezydencka odbyła się nad ranem czasu polskiego. Trwała półtorej godziny, niestety owa dyskusja była jedną z najbardziej chaotycznych w historii USA. Wszystko bowiem opierało się na przekrzykiwaniu i wchodzeniu w słowo.

„Nigdy nie wykonałbyś takiej pracy, jak my.” – powiedział Trump do Bidena

„Jesteś najgorszym prezydentem, jakiego kiedykolwiek miała Ameryka.” – mówił Biden

Dla dziennikarzy i politologów taka „debata” rodzi jedynie frustracje. Właściwie nie ma dyskusji o tym, kto ją wygrał i lepiej zaprezentował swoją wizję.

Gęsta atmosfera od samego początku

Debata została przeprowadzona przez dziennikarza Fox News- Chris’a Wallace’a, Podzielona była na sześć 15-minutowych części, bez żadnych przerw pomiędzy. Trump i Biden dyskutowali m.in. o Sądzie Najwyższym USA, ochronie zdrowia, pandemii koronawirusa, gospodarce oraz kwestiach rasowych.

W komentarzu dla BBC, powiązany z republikanami strateg polityczny Bryan Lanza stwierdza, że debata była „rozwałką”.

„Trudno było usłyszeć i zrozumieć jakikolwiek składny argument. I to jest problem bardziej dla Bidena. Wydaje mi się, że nie pokazał się w dobrym świetle. Jednak ogólnie to nie tak powinno wyglądać. To nie jest najlepszy sposób na wybieranie przyszłego prezydenta USA. To był raczej licealny mecz. Lewa strona kibicuje lewej, prawe prawej, a na boisku trwa rozwałka.”

Fala krytyki spływa na samego dziennikarza za złe przeprowadzenie wydarzenia. Zwolennicy „lewej strony” są przekonani, że nie starał się dostatecznie okiełznać Trumpa. Prezydent notorycznie przerywał i wchodził w słowo.

warszawa koronawirus

Warszawa w żółtej strefie? Możliwe nowe obostrzenia

wystawa warszawa

Warsaw Gallery Weekend – popatrz na sztukę