w , ,

Wiemy dlaczego zaczęto pić piwo

Piwo w kielichu na piasku.
unsplash.com

Piwo w starożytnym grobowcu

Najstarsze dowody na to, że ludzie od tysięcy lat piją piwo znaleziono w grobowcu, w którym spoczywały dwa szkielety i około 50 dzbanów. Wszystko zachowało się w dobrym stanie i umożliwiło archeologom szeroką analizę.

Dogłębnym badaniom poddano 20 losowo wybranych naczyń. Naukowcy chcieli zbadać osad, który spoczywał na ich dnie, by sprawdzić, co mogło się w nich początkowo znajdować. Chemiczna analiza wykazała zawartość drożdży, skrobi, pleśni i fitolitów.

Zobacz także:  Jak medytować - wszystko co powinieneś wiedzieć o medytacji przed pierwszą sesją

Naukowcy pobrali także próbki gleby, która znajdowała się w grobowcu, by upewnić się, czy i ewentualnie jak wpłynęła ona na zanieczyszczenie odnalezionych dzbanów. Wkrótce naukowcy mieli już pewność, że w naczyniach znajdowało się piwo.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.