w , ,

Wiemy dlaczego zaczęto pić piwo

Badania w laboratorium.
unsplash.com

Pogłębione badania starożytnego piwa

Naukowcy odkryli także, z czego najprawdopodobniej zostało wykonane piwo. Był to ryż, zboże oraz rośliny bulwiaste, których pochodzenia nie udało się w pełni zidentyfikować. Badacze uważają jednak, że ówczesne piwo znacznie różniło się od naszego.

Było lekko słodkie, sfermentowane i mętne. Archeolodzy zwrócili również uwagę na kształt naczyń, które były niegdyś wypełnione procentowym napojem. Część z nich przypominało inne dzbany z tego okresu, jednak część znacznie się od nich różniła.

Zobacz także:  Nieprzyjemny zapach? To może oznaczać chorobę

Kształtem przypominała kielichy. Badacze jednogłośnie osądzili, że każde z naczyń było wykorzystywane ogólnie do przechowywania piwa. Zagadką wciąż było to, dlaczego naczynia znajdowały się akurat w grobowcu.

Zobacz także:  Demencja dotyka wiele osób starszych. Jak się przed nią chronić?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.