w , ,

W brzuchu noworodka był jego brat

Trzymanie noworodka za rękę.
unsplash.com

Przyczyny anomalii

Dyrektor szpitala poinformował, że do tego rodzaju zjawiska dochodzi, gdy w ciele matki rozwijają się dwa zarodki i na jednym z etapów ciąży jeden wchłania drugi. Dzieje się tak, gdy u jednego z zarodków występują nieprawidłowości, które uniemożliwiają rozwój.

Wówczas wchodzi on w przestrzeń drugiego, zdrowego zarodka, a ten go wchłania – stąd w brzuchu dziewczynki wziął się zarodek jej bliźniaka.

Zobacz także:  Jak medytować - wszystko co powinieneś wiedzieć o medytacji przed pierwszą sesją

Na dalszych etapach ciąży zarodek już się nie rozwija, ale jego pozostałości trzeba usunąć operacyjnie. W przypadku dziewczynki z Izraela w trakcie operacji lekarze wyodrębnili kilka kości i serce zarodka.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.