w , ,

Podróżujący pies z kotem, których pokochali ludzie w internecie

1

Podróżujący pies z kotem, najlepsi przyjaciele Henry i Baloo mają ze sobą wiele wspólnego – oboje zostali uratowani i teraz cieszą się długimi spacerami na łonie natury. To, co wyróżnia ich wielu fanów, to fakt, że są duetem psa i kota.

Ich mało prawdopodobna przyjaźń i wędrówki po pięknych górskich krajobrazach Kolorado zyskały setki tysięcy fanów ludzi, którzy śledzą ich przygody na instagramie.

Dla właścicieli Cynthii Bennett i Andre Sibilsky ich popularność jest surrealistyczna.

Podróżujący pies z kotem

Cynthia i Andre to para właścicieli psa i kota oboje są miłośnikami przyrody, których przeznaczeniem było odejście od życia w mieście. „Chcieliśmy skierować się na zachód, w kierunku większych gór. Dotarliśmy do Kolorado i popadliśmy w kaprys, nie wymagało to dużo planowania” – powiedziała Cynthia

Para zaczęła regularnie wędrować, a po osiedleniu postanowiła rozszerzyć rodzinę, adoptując psa. Henry – wysoki i chudy Owczarek niemiecki, Husky, Boxer, Staffordshire Terrier i Aussie – od razu się wyróżniał.

„Był w tym samym wieku co wszystkie inne szczenięta, ale dwa razy większy. Gdy tylko dostałem się do kojca, by go zobaczyć, wczołgał się na moje kolana i upadł na brzuch” – wyjaśnia Cynthia ze śmiechem.

„Andre wiedział, że zabieramy go do domu. Czuję, że wybrał nas w pewien sposób”. Urodzony jako szczenię uliczne, pies Henry został adoptowany z ośrodka ratunkowego.

View this post on Instagram

The cat is the hat 🎩

A post shared by Henry + Baloo (@henrythecoloradodog) on

Rok później Cynthia zdała sobie sprawę, że zamieszcza zbyt wiele zdjęć Henry’ego na swoich kontach w mediach społecznościowych, i zdecydowała, że fajnym pomysłem byłoby założyć mu specjalnie odrębne konto.

Zdobycie ponad 30 000 obserwujących na koncie zajęło trzy lata. Ta liczba wymknęła się spod kontroli, kiedy dostali kota Baloo.

„Henry miał naprawdę mocny niepokój separacyjny, gdy nie było nas w domu. Był tak zestresowany, że nie jadł ani nie pił, więc zdecydowaliśmy, że potrzebuje kumpla do towarzystwa” – mówi Cynthia.

Podróżujący pies z kotem

Podróżujący pies z kotem

„Uwielbiam zabierać swoje zwierzęta wszędzie – a dzięki Instagramowi widziałam innych ludzi wędrujących z kotami, którzy naprawdę uwielbiali przebywać na zewnątrz” – dodaje.

Para spędzała miesiące szukając odpowiedniego dopasowania do swojej wyjątkowej sytuacji. Podobnie jak Henry, Baloo był zwierzęciem ratunkowym. Był jednym z ośmiu kociąt należących do matki, której właściciel odmówił sterylizacji. On i jego rodzeństwo zostali natychmiastowo porzuceni.

Podróżujący pies z kotem

„Gdy tylko poznał Henry’ego, natychmiast się związał. Baloo zdecydowanie ma obsesję na punkcie Henry’ego – jeśli będę go potrzebować, uspokoję go, położę go obok niego, a on po prostu zaśnie.

„Naprawdę wierzę, że kot [Baloo] uważa, że pies Henry jest jego mamą”, mówi. Przez kilka pierwszych miesięcy ugniatałby go, troszcząc się o jego ciało.

Może Cie również zainteresować: 11 Zwierzaków, które sprawią, że Twoja twarz rozpłynie sie na ich widok

Podróżujący pies z kotem

Zdjęcia i filmy kota oraz psa razem jeżdżących lub biegających na smyczy, zyskały bardzo szybko na popularności w mediach społecznościowych. Rodzina Cynthii, jak mówi, jest oszołomiona ich popularnością.

Andre wykonuje typową pracę biurową w dziale finansów, ale popularność konta na Instagramie skłoniła Cynthię do zmniejszenia skali swojej pracy w marketingu i skupienia się bardziej na aktualizacji konta i zamiłowaniu do fotografii. Popularność zwierząt doprowadziła do podpisania umów współpracy ze znanymi markami w internecie, dzięki czemu para może zarabiać na wstawianiu zdjęć swoich zwierzaków na instagrama.

Podróżujący pies z kotem

„Daje także Henrykowi i Baloo lepsze życie, mam więcej czasu na podróżowanie i przebywanie z nimi”. Jednak nie wszystko jest pozytywne. Według Cynthii popularność wywołała ostry sprzeciw wobec alternatywnego stylu życia pary na świeżym powietrzu.

„Gdy tylko staniesz się dobrze znany, dostaniesz drugą stronę – z czym było inaczej.” Nie mogę zrozumieć, dlaczego są ludzie, którzy piszą negatywne komentarze na temat relacji kota i psa.

„Musisz to zignorować i pozwolić, by się zmyło. Po prostu czytasz setki innych komentarzy, które mówią, że Henry i Baloo rozjaśniają ich dzień.”

Przeczytaj także: 15 Zwierzaków, które mogłyby zostać współpracownikami James’a Bond’a

2-1

Te osoby są niesamowicie podobne do gwiazd na świecie

Samochód.

Niesamowite iluzje optyczne, które wprawią Cię w zakłopotanie