w , ,

Powstało bioniczne oko, które może przywracać wzrok niewidomym

Prototyp oka trzymany między palcami.
gadzetomania.pl

Jak działa bioniczne oko

Cały projekt oparty jest na tym, że łączy się działanie mózgu z elementem, znajdującym się poza jego obszarem. Bioniczne oko Australijczyków, to połączenie specjalistycznych okularów wyposażonych w wideo oraz miniaturowych paneli elektrycznych, które zostają wszczepione do mózgu osoby niewidomej.

Następnie panele przekształcają dane, które zostaną zebrane przez kamerę wideo w impulsy elektryczne. Te są dostarczane do mózgu za pomocą bardzo cienkich mikroelektrod. Całość oparta jest na najnowocześniejszej technologii.

Zapotrzebowanie na bioniczne oko wydaje się być naprawdę duże. Na świecie znajduje się bowiem około 250 milionów osób, które nie widzą bądź widzą źle. Tak nowoczesne, precyzyjne i skuteczne rozwiązanie wydaje się być więc koniecznością.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.