w , ,

Powstało bioniczne oko, które może przywracać wzrok niewidomym

Bioniczne oko kobiety.
medonet.pl

Równoległe prace nad bionicznym okiem

Oczywiście Australijczycy nie są jedynymi, którzy podjęli się pracy nad tym, by stworzyć bioniczne oko. Równocześnie prace toczą się między innymi w Stanach Zjednoczonych, gdzie naukowcy z Massachusetts Institute of Technology pracują nad rozwiązaniem, które w pełni zastąpi prawdziwe oko.

Praca owych inżynierów znacznie różni się od tej, nad którą skupiają się naukowcy z Australii. Oparta jest bowiem na technologii perowskitów oraz tlenku glinu. Pierwszy z nich jest wykorzystywany do budowy nanodrutów, przekazujących impulsy nerwowe do mózgu.

Zobacz także:  5 zdrowotnych właściwości kakao - pij je ze smakiem, bo warto

Zaś tlenek glinu został wypełniony perowskitami i wykorzystany do tego, by stworzyć w całej konstrukcji sztuczne fotoreceptory, które mają poruszać się w stworzonym przez naukowców oku.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.