w , ,

Przedsiębiorcy apelują do rządu o zaniechanie restrykcji

przedsiębiorcy

Od soboty (17 października) obowiązują nowe obostrzenia, które mają zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wśród nich znalazły się ograniczenia w funkcjonowaniu gastronomii, a także branży fitness i basenów. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wystosował apel o ich zniesienie.

Rząd zdecydował się zaostrzyć restrykcję, ponieważ dzienna liczba przypadków zakażenia dochodzi ostatnio do 8-9 tys. Przedsiębiorcy wyraźnie protestują.

Zobacz także:  15 szalone złudzenia optyczne, które wprawią Cie w zakłopotanie

Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

ZPP twierdzi, że zamykanie gospodarki „Nie ma istotnego wpływu na poziom zakażeń koronawirusem”. Podkreśla jednocześnie, że „Opowiada się za ścisłym egzekwowaniem rygoru sanitarnego opartego o strategię DDM (dystans, dezynfekcja, maseczki), bez jednoczesnego zamykania gospodarki”. – czytamy na stronie ZPP.

Zobacz także:  Nie pozwól nikomu trzymać tego w lodówce!

W dalszej części komunikatu Związek zwraca się z prośbą o zniesienie restrykcji dotyczących działalności branży fitness i basenów. –”Nie ma żadnych danych wskazujących na to, by przy zachowaniu odpowiednich standardów sanitarnych, były to istotne punkty transmisji wirusa.” ZPP apeluje również o likwidację „godzin dla seniora”, bo ich zdaniem nie sprawdziły się one w pierwszej fali pandemii. Jak twierdzą: „Trzeba podkreślić, że rządzący nie przedstawili żadnego konkretnego uzasadnienia dla wprowadzenia akurat takich, a nie innych restrykcji.”

Zobacz także:  Wpływ awokado na odchudzanie

przedsiębiorcy

Koronawirus. Najświeższe informacje 18.10

przedsiębiorcy

Red Lipstick Monster zakażona koronawirusem!