w , , ,

Przerażająca metoda podsłuchu: lamphone

metoda

Naukowcy z Izraelskiego Uniwersytetu Bena Guriona oraz Instytutu Nauki Weizmanna podzielili się niedawno ze światem zupełnie nową techniką podsłuchu, którą nazwali lamphone. Opiera się ona na odczytywaniu dźwięków z drgania żarówek. Aby ta „operacja” przebiegła prawidłowo niezbędny jest teleskop i elektro-optyczny czujnik, które pozwolą nasłuchiwać dźwięków w miejscach oddalonych nawet o setki metrów. A wszystko to w oparciu o baczną obserwację wibrujących, podczas rozmowy, żarówek.

Naukowcy, którzy testowali tę metodę mieli do swojego użytku także specjalny przetwornik, który przekształcał sygnały analogowe w cyfrowe informacje, a laptop ze specjalnym oprogramowaniem analizował je. Na tę chwilę wiadomo jak skorzystać ze wspomnianej techniki wyłącznie przy wiszących żarówkach. Dlatego też nie można jej uznać za w pełni dopracowaną.

W dzisiejszym świecie pomysł ten, na pierwszy rzut oka, wydaje się być dziwaczny. W erze smartfonów i tabletów wystarczy rzekomo posłużyć się odpowiednim oprogramowaniem szpiegującym, aby prześledzić daną osobę na wylot. Jednak są ludzie, którzy wyjątkowo, z różnych względów, dbają o swoje bezpieczeństwo. W tym wypadku, opisywana metoda mogłaby być przełomowa.

metoda

Koronawirus. Przerażające statystyki!

metoda

Nie ma pracy dla młodych! Młodzi, zdolni, bezrobotni