w , ,

Ludzie są zaskakująco podobni do stworzeń sprzed 550 mln lat. Czy to nasi przodkowie

Organizmy ediakarańskie - skamieniałości.
paleontologicznyniecodziennik.wordpress.com

 Nasi przodkowie, czyli organizmy ediakarańskie

Organizmy ediakarańskie, inaczej nazywane ediacaranami, pochodzą z okresu ediakaru. Miały pojawić się wkrótce po tym, gdy nastąpiła odwilż po epoce lodowcowej, która miała miejsce w okresie krogeńskim.

Choć nazwy te brzmią dość obco, to naukowcy oraz badacze biegle się nimi posługują, by oddzielić od siebie poszczególne okresy w geografii , biologii czy fizyce. Niektórzy badacze uważają, że nasi przodkowie – pierwsze wielokomórkowe organizmy na Ziemi – mogli pojawić się tutaj już ponad 600 milionów lat temu.

Zobacz także:  10 niesamowitych właściwości Awokado

Większość naukowców uznaje jednak, że pojawili się oni w wodach oceanów około 570 lat temu. Najprawdopodobniej duża część ich gatunku zniknęła, ewoluowała w wyniku eksplozji kakambryjskiej.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.