w , ,

Ludzie są zaskakująco podobni do stworzeń sprzed 550 mln lat. Czy to nasi przodkowie

Podwodny świat sprzed milionów lat - grafika.
earthlogs.org

Czym była eksplozja kambryjska

Eksplozja kambryjska często jest nazywana również kambryjką eksplozją życia i nie jest to przypadkowa nazwa! Odnosi się ona do faktu, że w jej wyniku doszło to potężnej rewolucji biologicznej na Ziemi.

Całe zdarzenie miało miejsce około 540 milionów lat temu. Do powstania rewolucji przyczyniło się pojawienie organizmów roślinożernych, które umożliwiły rozwój różnych form życia. Do tego czasu wszystkie żywe organizmy żyły na powierzchni glonów i mułu.

Kiedy pojawili się pierwsi roślinożercy, środowisko to stało się natlenione. To z kolei umożliwiło powstanie niewielkich środowisk, w których mogły rozwijać się znacznie bardziej różnorodne organizmy.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.