w , ,

Ludzie są zaskakująco podobni do stworzeń sprzed 550 mln lat. Czy to nasi przodkowie

Organizmy ediakarańskie - skamieniałości.
pl.wikipedia.org

Źródło życia

Mary Droser z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside mówi, że pierwsze wielokomórkowe organizmy były pozbawione szkieletów oraz głów. Swoim wyglądem przypominały więc trójwymiarowe dywaniki łazienkowe w kształcie muszli.

Dotychczas nie przypuszczano, że nasi przodkowie mogli wyglądać właśnie tak. Niezwykły wygląd odnalezionych skamieniałości sprawiał, że raczej uznawano je za błędny eksperyment ewolucji niż za przodków jakichkolwiek organizmów – tym bardziej ludzi!

Zobacz także:  Upały powodują agresję - uważaj na siebie

Z czasem zaczęto uważać, że ediacarany mogą być przodkami mięczaków. Dzisiaj wiemy jednak, że mogą być przodkami wielu istot wielokomórkowych – w tym także ludzi. To znacznie zmienia nasze podejście do tych zwierząt i ukierunkowuje nas na ich bliższe poznanie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.