w , ,

Ludzie są zaskakująco podobni do stworzeń sprzed 550 mln lat. Czy to nasi przodkowie

Ediacaran- skamieniałość.
national-geographic.pl

Wspólne geny

Geny wiele mówią o nas ludziach, ale i o wszystkich gatunkach, które dotychczas żyły na Ziemi. Na ich podstawie, po zbadaniu czterech przedstawicieli okresu ediakaru, noszących nazwy Dickinsonia, Ikaria, Kimberella i Tribrachidium, doszli do wniosku, że istnieje wiele podobieństw między nimi a ludźmi.

Wnioski te wysnuto na podstawie informacji na temat tego, jak poruszały się poszczególne organizmy, jak żyły w środowisku wodnym i jak funkcjonował ich prymitywny układ nerwowy. Z badania wynika, że geny, które wymarły ponad pół miliarda lat temu, wciąż mogą funkcjonować u ludzi czy u zwierząt.

Na podstawie ich obserwacji możemy uzyskać wiele informacji na temat wpływu genów na wielokomórkowość, odporność czy nasze nerwy. Konieczne są jednak dalsze badania, ponieważ temat wydaje się być wyjątkowo rozbudowany. Wiemy na pewno, że biologia i ewolucja wciąż mają przed nami wiele tajemnic!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.