w , , ,

Rekordowa oferta dla niani! 8 tys. za pół etatu

oferta

Rodzice nie dają rady w okresie pandemii, szukają pomocy, aby móc pogodzić życie rodzinne z zawodowym. Podczas wiosennego lockdownu rynek niań i opiekunek dla dzieci zamarł. Teraz sytuacja wygląda inaczej. Emilia Pyzel z warszawskiej agencji „Your Nanny” opowiada:

Wiosną wszyscy pozamykali się w domach. Rodzice byli w zawieszeniu, nie wiedzieli, kiedy szkoły się znów otworzą. Rynek więc zamarł.

Teraz wszystko się zmieniło. Praca zdalna nadal funkcjonuje, ale często rodzic musi skupić się maksymalnie na zadaniu i niestety nie jest w stanie poświęcić swojej uwagi na dziecko. Wtedy z pomocą przychodzi niania. Około 90 proc. zapytań ze strony rodziców dotyczy w tym czasie opiekunek na połowę etatu.

Zobacz także:  10 niesamowitych właściwości Awokado

Atrakcyjne zarobki

Specjalistka z agencji „Your Nanny” mówi, że standardowa stawka w stolicy rzadko schodzi poniżej 20 zł za godzinę. A nianie często pracują 9 godzin dziennie, by umożliwić rodzicom dojazd do pracy. Zatem taka opiekunka może standardowo zarobić 3,6 tys. zł. Emilia Pyzel wspomniała także sytuację, gdy rodzina za opiekę nad dwójką dzieci na pół etatu zaproponowała 8 tys. zł.

Zobacz także:  Matka urodziła trojaczki. Kiedy lekarz zobaczył ich twarze, nie mógł uwierzyć własnym oczom

Specjalne wymagania?

Jak mówi specjalistka, rodzice przy wyborze niani kierują się najczęściej po prostu intuicją i obserwują obecność lub brak chemii pomiędzy potencjalnym pracownikiem, a dzieckiem. Duże znaczenie ma także doświadczenie, a mniejszą rolę grają dyplomy, choć sporo opiekunek ma wykształcenie pedagogiczne czy psychologiczne.

Zobacz także:  Polacy nie znają tych 15 niesamowitych zastosowań skórki od banana. To ważne!

oferta

Projekt ustawy w sprawie mobilizacji lekarzy

oferta

Co piąty test na COVID-19 w Polsce daje wynik pozytywny