w , , ,

Sensacyjne odkrycie naukowców. Nowy narząd w ludzkiej głowie

odkrycie naukowców

Lekarze podczas badań nad rakiem prostaty dokonali sensacyjnego wykrycia nowego organu u człowieka. Odkrycie naukowców może zrewolucjonizować leczenie wielu schorzeń i uratować życie tysięcy pacjentów!

Choć odkrycie było dość przypadkowe, to trudno nie zauważyć, że jego skutki mogą przynieść naprawdę wiele dobrego. Co ważne, nie są to jedynie medialne doniesienia a potwierdzone badaniami fakty.

Jak doszło do sensacyjnego odkrycia naukowców

Warto podkreślić, że owe badania były ukierunkowane na zupełnie inny temat – raka prostaty. Naukowcy odkryli więc nowy organ mimochodem. Doszło do tego w Holenderskim Instytucie Raka podczas poszukiwania komórek raka prostaty przy użyciu skanów CT i tomografii emisji pozytonów, zwanych przez specjalistów PSMA PET-CT.

Odkrycie naukowców było możliwe za sprawą wykorzystania kontrastu, związanego z białkiem PSMA. W komórkach rakowych prostaty poziom tego białka jest podniesiony, podobnie w gruczołach ślinowych – dzięki temu są one widoczne podczas badania.

Zobacz także:  Dieta dla mózgu - co jeść, aby sprawnie myśleć?
Lekarze podczas wykonywania badań.
pixabay.com

Czym jest nowoodkryty organ

Odkrycie naukowców wskazuje, że jest to gruczoł ślinowy o długości mniej więcej 4 centymetrów. Najpewniej jego funkcją jest nawilżanie górnej części gardła i nosa. O sensacyjnym odkryciu poinformowano w czasopiśmie Journal of Radiotherapy and Oncology.


Mimo sceptycznego podejścia do odkrycia, badania wskazały, że jest ono zgodne ze stanem faktycznym. Przebadano blisko 100 pacjentów i wykonano kilka sekcji zwłok, które potwierdziły, że ten gruczoł naprawdę istnieje. Odkrycie zostało okrzyknięte mianem rurkowatego gruczołu ślinowego i może zrewolucjonizować niektóre kategorie medycyny.

Zobacz także:  Nie pozwól nikomu trzymać tego w lodówce!

Jaki wpływ na medycyna ma odkrycie

Okazuje się, że odkrycie naukowców może zrewolucjonizować sposób leczenia raka głowy oraz szyi. Dotychczas medycy starali się unikać naświetlania trzech, odkrytych gruczołów ślinowych aby uniknąć u pacjenta problemów z mówieniem czy przełykaniem. Nie wiedzieli również, że naświetlali mimochodem 4 gruczoł.

Teraz będzie możliwe uniknięcie takiego naświetlania i ochrona komfortu i jakości życia pacjentów po nim. Dzięki temu terapia będzie skuteczniejsza a jej skutki mniej dotkliwe dla pacjentów. Czekamy na więcej tak pozytywnych odkryć!

Zobacz także:  Dieta dla mózgu - co jeść, aby sprawnie myśleć?

odkrycie naukowców

Jarosław Kaczyński na kwarantannie

deep nude

Boty w Telegramie przerabiają zdjęcia kobiet na nagie. Już ponad 100 tysięcy ofiar – uwaga na DeepNude