w ,

Skąd wzięła się tradycja 12 potraw wigilijnych

Potrawy wigilijne.

12 potraw wigilijnych, to kolejna świąteczna tradycja, która jest z nami od wielu lat. Prawdopodobnie wielu z nas albo o niej słyszało, albo kultywuje ją w swoim domu. Jednak czy wiemy, jaka jest symbolika liczby 12 oraz poszczególnych potraw?

Wbrew pozorom wcale nie jest to takie oczywiste! Nie wywodzi się to bowiem z żadnych starożytnych czy katolickich tradycji. Ilość potraw wigilijnych, która obecnie króluje na naszych stołach jest wynikiem wieloletniej ewolucji.

Warto jednak zaznaczyć, że obecnie 12 potraw na wigilijnym stole ma symbolizować szczęście i dobrobyt w kolejnym roku. Skąd wynikają takie przekonania? Co symbolizują konkretne potrawy w świąteczne dni?

Sprawdź a dowiesz się wiele o świątecznych tradycjach. Warto pamiętać, że grudzień, to nie tylko choinka i prezenty, ale i czas dobrego jedzenia, więc nie czekaj i sprawdź, o co z nim chodzi!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.