w , ,

Spirulina, 5 powodów dla których musisz zacząć ją spożywać

Sproszkowane algi w postaci kapsułek.
febico.pl

Czym jest spirulina?

Spirulina, to dla wielu osób obco brzmiąca nazwa, która niewiele nam mówi. W rzeczywistości jej mianem określa sie produkt, składający się z mikroskopijnych alg. Najczęściej mają one morski, niebieski bądź zielony kolor.

Owe algi mają kształt mikroskopijnych spiral, zamieszkujących ciepłe jeziora w okolicach Afryki. Obecnie są hodowane przede wszystkim w Azji. Przez mieszkańców tego kontynentu uważane są nie tylko za przysmak, ale i naturalny lek.

Zobacz także:  Aspiryna może szkodzić Twojemu sercu

Spirulina właściwości, które w sobie ma oferowała ludziom już wieki temu. To wtedy sięgali po nią Aztecy i afrykańskie plemiona. Miała zapewniać zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańcom tamtejszych terenów.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.