w , ,

Spirulina, 5 powodów dla których musisz zacząć ją spożywać

Drewniana łyżka ze spiruliną w proszku i w kapsułkach.
straganzdrowia.pl

Wpływ spiruliny na nasze zdrowie

Bogata w składniki odżywcze spirulina właściwości zdrowotne oferuje ludziom w każdym wieku. Pomaga na tak wiele zjawisk chorobowych, że aż trudno wymienić kilka z nich. Przede wszystkim wspomaga regenerację naszego organizmu.

W związku z tym warto po nią sięgać w okresie rekonwalescencji czy rehabilitacji. Wspomaga także funkcjonowanie układu kostnego, ponieważ zawiera dużą ilość dobrze przyswajalnego wapnia. Spirulina łagodzi także dolegliwości układu trawiennego takie, jak biegunka czy nudności.

Zobacz także:  Słońce a choroby skóry. Uważaj na te choroby, bo możesz umrzeć

Algi morskie zawierają dużą ilość protein oraz aminokwasów. Z tego względu ich spożywanie jest zalecane osobom, które znajdują się na dietach eliminacyjnych takich, jak weganizm, wegetarianizm czy frutarianizm.

Spirulina pomaga także łagodzić stany zapalne oraz objawy takich chorób, jak grypa czy przeziębienie. Regularnie spożywana sprawia, że nasz układ immunologiczny pracuje nienagannie. Dzięki temu rzadziej zapadamy na infekcje, które są często związane z obniżoną odpornością.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.