w

Sprawdzone sposoby na zaparcia. Jak sobie z nimi radzić?

2. Ruch i relaks to najlepsze lekarstwo

Sprawdzone sposoby na zaparcia. Jak sobie z nimi radzić?
active.com

Poza dietą, drugą możliwą przyczyną problemów z wypróżnianiem jest brak ruchu. Siedzący tryb życia osłabia mięśnie tłoczni brzusznej odpowiedzialne za prawidłowe oddawanie stolca. I nie chodzi tutaj o męczący wysiłek fizyczny na siłowni. Wystarczy spacer, jazda na rowerze, gimnastyka, joga, pływanie. Takie umiarkowane aktywności fizyczne to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Stres ma wpływ na niemal każdą aktywność naszego życia, także na wypróżnianie.

Napięcie nerwowe prowadzi często do zaburzeń pracy przewodu pokarmowego, wbrew pozorom nie tylko do luźnego stolca, ale i do zaparć. Na stres oprócz sportu dobrze działa wykonywanie czynności, które sprawiają nam przyjemność. Może to być film, relaksująca kąpiel, dobra książka. Warto zrobić coś dla siebie i przy okazji coś dla naszych jelit.

Zobacz także:  Zobacz co wybraliśmy dla Ciebie

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.