w , ,

Na Stadionie Narodowym powstanie pierwszy szpital polowy

szpital

Jak ustaliła Wirtualna Polska, na Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital polowy, w którym będą leczeni pacjenci chorzy na koronawirusa. Źródła TVN24 wskazują natomiast, że placówka będzie mogła przyjąć pierwszych pacjentów już w przyszłym tygodniu.

Zobacz także:  Prawie nikt nie zna ukrytych tajemnic używania tych przedmiotów

WP informuje, że prace nad budową szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie ruszyły w sobotę i nadzoruje je Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Miejsce ma początkowo dysponować bazą na 500 łóżek. Docelowo ma być ich o wiele więcej. Osoba z otoczenia Kancelarii Premiera mówi:

Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym.

Zobacz także:  Ile kroków dziennie powinniśmy robić?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski już wcześniej wspominał o podobnych planach. –

Zanim zaczniemy budować nowe szpitale, choć rzeczywiście nad takimi projektami pracujemy i robimy analizę biznesplanów już konkretnych przedsięwzięć, to pracujemy przede wszystkim nad tym, by jak najefektywniej wykorzystać istniejącą infrastrukturę łóżkową.

Zobacz także:  Czy woda z cytryną jest zdrowa?

szpital

Czterolatek bez ubrań sam błąkał się po ulicy

szpital

Protesty na ulicach Paryża po ataku terrorystycznym