w ,

Stres wpływa na starzenie się

Stres wpływa na starzenie się

Stres wpływa na starzenie się. Nie jest on przyjacielem człowieka. Powoduje dyskomfort oraz wiele różnych schorzeń. Co jeszcze może być skutkiem napięcia? Przyspieszenie starzenia się!

Zobacz także:  Wpływ awokado na odchudzanie

Badania nad starzeniem się

Naukowcy z Uniwersytety Yale już od dłuższego czasu pracowali nad mierzeniem wieku biologicznego, przy analizowaniu składu chemicznego DNA. Zmiany zachodzą u każdego w różnym czasie. Jak wskazują wyniki badań, analiza ta jest dobrym przewidywaniem długości życia. W ostatnich badaniach pochylili się nad kwestią stresu i jego wpływu na to, ile ktoś żyje.

Zobacz także:  Baza na marsie z krwi i moczu

Stres wpływa na starzenie się

W czasopiśmie Translational Psychiatry opublikowano wyniki badań. Próbie zostały poddane 444 osoby, w wieku od 19 do 50 lat. Dostarczyły one próbki krwi, które zostały wykorzystane do oceny zmian chemicznych. Ponadto odpowiedziały one na pytania związane z obecnością stresu w ich codziennym życiu.

Zobacz także:  Chcesz mieć zdrowe zęby? 15 porad jak dbać o zęby!

Wyniki badań

Z badania wynikło, że nawet uwzględniając czynniki zewnętrzne jak palenie tytoniu,
wskaźnik masy ciała, rasa czy dochody, nadal widać wysoką tendencję do szybszego starzenia się u osób, u których poziom stresu był podwyższony. Naukowcy zalecają minimalizację napięcia i wytworzenie odporności psychicznej, w celu dłuższego i spokojniejszego życia.

Zobacz także:  Powstało bioniczne oko, które może przywracać wzrok niewidomym

comfort food

Ziemniaczane przekąski i nie tylko – jaki jest ulubiony comfort food Polaków?

Żywność z powietrza

Żywność z powietrza! Zobacz, na czym to polega