w ,

Świadome sny. Jak kontrolować swój sen?

Świadome sny. Jak kontrolować swój sen?

Każdy z nas, choć raz chciał mieć wpływ na to, co robi podczas snu. Zwłaszcza, gdy przytrafiają nam się rzeczy, których chcielibyśmy uniknąć. Niewielu potrafi to robić. Czy jest sposób, aby to zmienić?

Zobacz także:  Jedyna taka szczepionka. Może ochronić wiele osób przed śmiercią

Świadome sny

Zanim zaczniesz kontrolować swój sen, upewnij się, że śnisz. Najprostszym sposobem na sprawdzenie tego, jest próba oddychania przy zamknięciu ust i zatkaniu nosa. Jeśli mimo to oddychasz swobodnie, to znaczy, że przeniosłeś się do świata snu. Innym sposobem, są coraz częściej powstające aplikacje na telefon lub specjalne maski wyposażone w lampki LED włączające się w odpowiednim tempie i układzie.

Zobacz także:  Ciekawostki o marketingu. Zobacz, jak wpływa na Ciebie świat sprzedaży

Naukowcy to potwierdzili!

Specjaliści z Instytutu Psychiatrii im. Maxa Plancka potwierdzili, że istnieje stan, w którym mimo pozostawania w fazie snu zwiększa się świadomość i autorefleksyjność. W swoim badaniu wykorzystali rezonans magnetyczny. Podczas testu obserwowali regiony mózgu, które włączały się w poszczególnych fazach snu. Dzięki temu rozumieją więcej, na temat tego, jak działa ludzka świadomość. Pozostaje im jedynie opracować uniwersalny sposób kontroli snów i zapobiegania koszmarom.

Zobacz także:  Problem z zazdrością można rozwiązać

Wypij mleko, szybciej zaśniesz! Zobacz dlaczego warto pić mleko

Wypij mleko, szybciej zaśniesz! Zobacz dlaczego warto pić mleko

Pomysły na prezent, które nie wychodzą z mody!

Pomysły na prezent, które nie wychodzą z mody!