w ,

Jedyna taka szczepionka. Może ochronić wiele osób przed śmiercią

Szczepionka na raka piersi
nara.getarchive.net

Marzenia o szczepionce na raka to już coraz dalsza przeszłość. Znacznie częściej się mówi o możliwościach jakie niesie za sobą współczesna medycyna. Lek nie jest jeszcze gotowy do użytku. Jednak sam fakt bycia bliżej tego przełomowego odkrycia, cieszy.

Szczepionka na raka piersi
flickr.com, szczepionka na raka piersi
Zobacz także:  TOP10: zastosowania sody w domu

Szczepionka na raka piersi

Eksperymentalna szczepionka jest w fazie testów na ludziach. Lek ma chronić przed potrójnie ujemnym rakiem piersi. Ma to duże znaczenie, ponieważ dostępne metody leczenia nie potrafią zwalczyć choroby. Pozytywną decyzję do rozpoczęcia prac na człowieku wydała amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków. Badania będą prowadzone przez Cleveland Clinic, które jest amerykańskim akademickim centrum medycznym o charakterze non-profit.

Zobacz także:  10 dziwnych rzeczy, które kiedyś znaleziono w jedzeniu

Priorytety szczepień

Osobami, które zostaną objęte priorytetem szczepień są Ci, którzy przeszli potrójnie ujemnego raka piersi we wczesnym stadium. Wszystko ze względu na to, że są oni objęci największym ryzykiem nawrotu choroby. Jeśli działanie leku okaże się skuteczne, będzie można szczepić osoby zdrowe, które również objęte są czynnikiem wysokiego ryzyka zachorowaniam.

Zobacz także:  Aktywność fizyczna może leczyć skutki braku snu

Zapobieganie nowotworom

Naukowcy są dobrej myśli. Ze szczepionką wiąże się wysokie nadzieje wobec możliwości stosowania jej w przyszłości by zapobiegać nowotworom. Potrójny ujemny rak piersi stanowi około 12-15% wszystkich nowotwór piersi. Intensywna chemioterapia i immunoterapia dają zwykle tymczasową poprawę, jednak mastektomia stanowi najskuteczniejsza metodę leczenia. Mimo wszystko, nie daje to pewności, że choroba nie powróci. Szczepionka, o której mowa ma zadanie przeciwdziałać pojawianiu się alfą-laktoalbuminy. Białko to najprawdopodobniej jest odpowiedzialne za wzrost guzów piersi.

Zobacz także:  Owoce antyrakowe, które powinieneś jeść

Szczepionka na raka piersi

Zbadano płód w mumii egipskiej- zaskakujące odkrycie

Szczepionka na raka piersi

Zaskakujące zdjęcia, których nie widziałeś na lekcji historii. Musisz je zobaczyć!