w , ,

Szkoły zostaną zamknięte? Minister edukacji zabiera głos

szkoły

Czy szkoły zostaną zamknięte przez drugą falę koronawirusa? Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski wypowiedział się w tej kwestii. –

„Nie ziścił się scenariusz zakładający, że powroty z wakacji wpłyną na masowe rozprzestrzenianie się wirusa w szkołach. Gdyby tak było, to mielibyśmy tysiące placówek zamkniętych”

Dodaje również – „Nie chcemy reagować w ten sposób, by wszystkie szkoły zamykać, chyba że będzie jakaś dramatyczna sytuacja epidemiczna. Wydaje mi się, że sam fakt, że ktoś choruje w okolicach Warszawy, nie oznacza, że w okolicach Szczecina musimy zamykać szkoły. I tej logiki będziemy się raczej trzymali”

Jednak należy wspomnieć o tym, że w ostatnim tygodniu 25 szkół warszawskich zawieszało zajęcia. Po raz kolejny o zgodę na odesłanie części uczniów do domu występowały na przykład Liceum Ogólnokształcące Bolesława Prusa przy Siennickiej, Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego przy Czerniakowskiej czy Liceum Filmowe przy Warszawskiej Szkole Filmowej.

Co mówią przepisy w tej sprawie?

Otóż, dyrektor placówki oświatowej może zawiesić zajęcia w szkole, w przypadku możliwości zagrożenia zdrowia uczniów, ale tylko za zgodą organu prowadzącego oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Związek Nauczycielstwa Polskiego uważa to za błąd. ZNP chce, by to dyrektorzy szkół mogli zarządzać przejście na edukację hybrydową lub zdalną, bez konieczności uzyskania zgody sanepidu. Związek zwrócił się już do MEN z prośbą o zmianę przepisów.

wystawa warszawa

Warsaw Gallery Weekend – popatrz na sztukę

szkoły

Rok akademicki z obostrzeniami