w , ,

Ta gra manipuluje naszymi zmysłami

Samotna kobieta na fotelu.
unsplash.com

Leczenie schizofrenii

Zespół z Leeds jasno wskazał, że wysoka ilość dopaminy, która występowała u uczestników eksperymentu podczas grania w gry sprawia, że coraz mocniej oczekiwali na dany bodziec, więc tym bardziej wydawało im się, że go otrzymywali.

Sama gra nie potrafi nami manipulować. Robi to za nią nasz umysł, który pod wpływem określonych czynników wpada w swoje własne pułapki. Naukowcy uważają, że dzięki temu, że dokładnie zbadali kolejne komórki naszego mózgu, będą mogli w końcu pomóc chorym.

Wiedza odnośnie sposobu, w jaki działa nasze prążkowie, pozwoliła na dokładne przeanalizowanie aktywności różnych komórek. To z kolei może zaprocentować znalezieniem bardziej skutecznych metod leczenia zaburzeń psychotycznych.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.