w ,

Tak wyglądały psy 150 lat temu! Szokujące zdjęcia

Buldog francuski kiedyś i dzisiaj.
fotoblogia.pl

Skutki zmian w genotypach psów

Choć może się wydawać, że dzięki ingerencji człowieka psy są atrakcyjniejsze i oryginalniejsze, to w rzeczywistości działanie człowieka w tej materii nie jest dla zwierząt niczym dobrym.

Wiele ras, które są genetycznie modyfikowane, poszczególne zmiany przypłaca zdrowiem i życiem. Może się wydawać, że buldogi francuskie wyglądają uroczo i są świetnymi maskotkami. Jednak w rzeczywistości są to psy, które zmagają się z wieloma problemami układu oddechowego.

Chow chow kiedyś i dzisiaj.
fotoblogia.pl

Z kolei bassety mają problem z bólem i zwyrodnieniami kręgosłupa, zapaleniami spojówek. Jest to spowodowane tym, że psy 150 lat temu miały sztucznie wydłużane kręgosłupy i nienaturalnie spowodowano u nich istnienie obwisłych powiek.

Zobacz także:  Te słodkie zwierzaki sprawią, że zakochasz się w nich
Basset kiedyś i dzisiaj.
centralnierealny.pl

Jeśli zaś chodzi o buldogi angielskie, to jest to tak mocno zmodyfikowana genetycznie rasa, że te psy chorują na wszystko, co możliwe – problemy z układem oddechowym, kostnym, kręgosłupem czy ze spojówkami.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.