w , ,

Zobacz czym kiedyś robiono tatuaże

Tatuaże na ciele kobiety.
unsplash.com

Dlaczego tatuaże kojarzymy z kryminalistami

Mogłoby się wydawać, że kojarzenie tatuaży z przestępcami jest nie na miejscu i jest swego rodzaju wymysłem. Wiele osób uważa także, że mamy takie skojarzenia, ponieważ kiedyś faktycznie więźniowie wzajemnie się tatuowali.

Nie chodzi jednak tylko o to. Tatuaże w pewnym momencie zaczęto wykorzystywać do wyrażania przynależności do pewnych grup – najczęściej przestępczych. Stanowiły swego rodzaju ukryte znaki, które były zrozumiałe jedynie dla członków danej społeczności.

Dzięki nim poszczególne osoby po spotkaniu kogoś zyskiwały pewność, że przynależą do danej organizacji, sekty czy grupy przestępczej. Motyw ten jest podnoszony w wielu dziełach literackich czy filmach, gdzie wspólny malunek na ciele oznacza silne więzi.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.