w , ,

Te 8 wynalazków do tej pory można było zobaczyć jedynie w filmach

xd`1

W dzisiejszych czasach mogłoby wydawać się, że technologia osiągnęła już swoje maksimum i trudno uwierzyć, że w najbliższym czasie coś nas może zaskoczyć. Natomiast wynalazcy mają zupełnie inne zdanie i cały czas zaskakują nas następnymi innowacjami, które mogą poprawić nasze życie każdego dnia.

1. Maska z filtrem

Maska z filtrem
تم النشر بواسطة ‏‎Breaze‎‏ في الثلاثاء، ٦ مارس ٢٠١٨

Odpowiedzią na ogromną ilość smogu w ostatnim czasie w Polsce jest maska o nazwie Breaze, która to odfiltrowuje z powietrza cząstki, które zagrażają naszemu życiu.Co ważne urządzenie nie ogranicza swobody ruchów oraz nie zbiera w sobie wilgoci podczas każdego wydechu. Jest idealne dla osób mieszkających w dużych miastach, które chcą zadbać o swoje zdrowie. 

2. Elastyczny telewizor

Elastyczny telewizor

OLED to ultra cienki telewizor stworzony przez firmę LG. Jego waga to lekko ponad 2 kg,  przymocowany jest do ściany dzięki magnetycznym podkładkom. Ten rodzaj ekranu transmituje kolory o znacznie wyższym kontraście, a także jest o wiele bardziej energooszczędny. 

3. Inteligentny ogród w domu

Inteligentny ogród w domu

SproutsIO to inteligenty ogród, który tworzy perfekcyjne warunki do uprawy warzyw, zieleni, a także i owoców. Urządzenie pomaga zainstalowanemu programowi wdrożyć niezbędne ustawienia, któreautomatycznie dobierają ilość wymaganej wody, składników odżywczych oraz światła dla poszczególnej rośliny.

Gdyby jednak tego było mało ustawienia pozwalają nawet kontrolować słodkość owoców i warzyw, które rosną. Urządzenie zużywa tylko 2% wody z poziomu wilgoci wymaganej przez tradycyjne ogrody na świeżym powietrzu i stymuluje wzrost roślin aż 3 razy szybciej.

4. Lustro, które pomaga Ci o siebie zadbać i wygląda nowocześnie

Lustro, które pomaga Ci o siebie zadbać i wygląda nowocześnie

Care OS to lustro, które korzysta z gestów i rozpoznaje Twoje rysy twarzy, aby doradzić Ci w kwestiach związanych z pielęgnacją skóry. Pozwala również słuchać muzyki i robić zdjęcia. Urządzenie bazuje na kamerze, która to analizuje stan skóry osoby korzystającej z urządzenia, a następnie przedstawia zalecenia dotyczące ochrony przed promieniowaniem UV oraz sposobu jej nawilżenia.

5. Bransoletka kontrolująca

Bransoletka kontrolująca

Myo Armband to niesamowita bransoletka, która złożona jest z gumowych pasków, które zawierają w sobie czujniki. Urządzenie jest w stanie odczuwać impulsy mięśni i uczyć się Twoich ruchów, zanim jeszcze je wykonasz. Bransoletka można sterować za pomocą komputera, tabletu czy nawet smartfona, a nawet nawigować jednym ruchem ręki. Bransoletka umieszczona na przedramieniu potrafi śledzić, aż 4 rodzaje ruchów i obrotów w każdej płaszczyźnie oraz kierunku. Urządzenie jest bardzo łatwe w codziennym użytkowniu.

6. Inteligentny zamek do drzwi

Inteligentny zamek do drzwi

Urządzenie o nazwie August Smart Lock pozwala kontrolować drzwiami domowymi nawet z biura dzięki aplikacji mobilnej działającej za pomocą połączenia Bluetooth. Aplikacja pozwala nam śledzić ruch drzwi oraz zapewnia, że te pozostają zamknięte. Możesz również zdalnie prosto ze swojego biura czy restauracji wpuścić do mieszkania swoich przyjaciół czy współlokatorów, a to wszystko za pomocą prostego programu w Twoim telefonie. Urządzenie jest już dostępne na rynku.

7. Lustro, które śledzi Twój dzienny trening

Lustro, które śledzi Twój dzienny trening
View this post on Instagram

#seeyourself finding balance.

A post shared by MIRROR (@getthemirror) on

Oto lustro ekran ścienny,  które działa jak interaktywny trener fitness. Pozwala ono użytkownikom streamowanie treningu na żywo oraz na uzyskanie opinii od trenerów od razu. Umożliwa ludziom uprawiać sport w domu w dogodnym dla nich czasie i otoczenniu. 

8. Okulary blokujące reklamy

Okulary blokujące reklamy

Bardzo duża ilość osób narzeka na reklamy, których nie sposób jest się pozbyć, występują one w każdym miejscu gazety, bilbaordy, telewizja, a nawet kino czy aplikacje w telefonie. Właśnie dlatego Ivan Cash i Scott Blew stworzyli urządzenie jakim są specjalne okulary o nazwie IRL Glasses, które działają jak filtr na reklamy. Specjalna powłoka polaryzacyjna jest nakładana na soczewki, które nie tylko chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym, ale także blokują promieniowanie z ekranów.

Produkt jest odpowiedni dla wszystkich typów wyświetlaczy są odpowiednie dla wszystkich typów wyświetlaczy, z wyjątkiem smartfonów i wyświetlaczy matrycowych OLED. Wynalazcy obiecują nanieść poprawki, tak aby i na te ekrany mogła działać blokada filtra. Te nowoczesne okulary będą dostępne w sprzedaży już w kwietniu 2019 roku. Cena wywoławcza to blisko 49 USD. 

33

11 Zwierzaków, które sprawią, że Twoja twarz rozpłynie sie na ich widok

drzewa

18 Zdjęć, które pokażą Ci czym jest prawdziwa doskonałość