w , ,

Telemedycyna. Polacy mówią „NIE”!

telemedycyna

Telemedycyna w okresie koronawirusa stała się normą. Nie znaczy to jednak, że wszyscy się do tego przyzwyczaili i zaakceptowali sytuację. Niemal połowa Polaków uważa, że porady telefoniczne i online nie są skuteczne. Z najnowszych badać ARC Rynek i Opinia wynika, że aż 63 % respondentów zwróciło uwagę na nieodpowiednie traktowanie pacjentów z innymi dolegliwościami niż COVID-19.

Natomiast są też entuzjaści takiej metody komunikacji z lekarzem. Jeżeli zależy im jedynie na przedłużeniu recepty, to taka porada jest bardzo wygodna. Problemy zaczynają się, gdy rzeczywiście potrzebujemy obserwacji lekarskiej, aby otrzymać odpowiednią diagnozę.

Model łączony jako przyszłość

Połączenie rozwiązań zdalnych z tradycyjną opieką medyczną to sytuacja, w której wygrywa każdy. Zdają się to zresztą zauważać sami pacjenci. Dyrektor Pionu Opieki Ambulatoryjnej LUX MED mówi:

„Według naszego, niedawno przeprowadzonego badania opinii aż 74 proc. Pacjentów zadeklarowało chęć korzystania z telemedycyny nawet po zakończeniu pandemii. Jednak ważne jest dla nich to, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, będą mogli skorzystać z usług również w placówce. Te statystyki wskazują, że Pacjenci są w głównej mierze zainteresowani modelem zintegrowanym, w którym telemedycyna jest częścią całego procesu leczenia.”

Zakochana para w płatkach śniegu.

10 pozytywnych cech kobiety, które uwielbiają mężczyźni

telemedycyna

„Awans opóźniony”. Morawiecki musi poczekać