w , ,

Po tym Internet zniknie na kilka miesięcy

Promienie słońca w chmurach.
unsplash.com

Czym jest burza słoneczna

Ze Słońca do Ziemi nieustannie docierają aktywne elektrycznie cząsteczki, które są określane mianem słonecznego wiatru. Większość z nich zostaje odbita przez ziemskie pole magnetyczne. W ten sposób powstają zorze polarne.

Co jakiś czas na Słońcu dochodzi od rozbłysku, który powodują owe cząsteczki. Wówczas mamy do czynienia z burzą słoneczną. Tak ogromna ilość naładowanych energetycznie cząsteczek może stanowić poważne zagrożenie dla naszej Planety.

Sangeetha Abdu Jyothi postanowiła przeprowadzić analizę, która ukaże, co może stać się na Ziemi, gdy nastąpi burza słoneczna. Okazuje się, że to zjawisko może zrobić znacznie więcej, niż jedynie wyłączyć Internet! Powinniśmy być świadomi zagrożenia.

Zobacz także:  Najlepsze białko - Klucz do Efektywnego Budowania Masy Mięśniowej

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.