w , ,

Po tym Internet zniknie na kilka miesięcy

Mapa zarządzenia kryzysowego.
unsplash.com

Wnioski naukowców

Sangeetha Abdu Jyothi podkreśliła, że pandemia koronawirusa pokazała, na jak wiele zagrożeń nie jesteśmy gotowi jako cywilizacja. Jednym z nich jest właśnie burza słoneczna. Wiemy, że może ona uszkodzić podmorskie kable telekomunikacyjne.

To pozbawi ludzkość dostępu do prądu i Internetu – burza słoneczna to zjawisko, które może wyłączyć Internet i inne formy komunikacji dla całej ludzkości! Badaczka podkreślam że nadzieją dla nas jest częstotliwość podobnych zjawisk.

Zobacz także:  Żywność z powietrza! Zobacz, na czym to polega

Prawdopodobieństwo, że podobna burza wystąpi w ciągu najbliższej dekady szacuje się na 1,5-12%. Warto jednak wiedzieć, że w historii pojawiło się już takie zjawisko i ludzkość na długo zapamiętała je przez to, jakie szkody wyrządziło.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.