w ,

Top 10 zwierzęta które wyginęły – kiedyś świetnie radziły sobie na Ziemi

zwierzęta które wyginęły
whatnext.pl

5. Sowica Białolica, czyli gatunek sowy z Nowej Zelandii

Sowica Białolica pochodzi z rodziny puszczykowatych i była jednym, z zaledwie dwóch, gatunków sów, które zamieszkiwały tereny Nowej Zelandii. Co ciekawe, odkrycia jej gatunku dokonali Europejczycy podczas eksploatacji Nowej Zelandii w 1840 roku. Niestety, nie minęło zbyt wiele czasu i Sowa Białolica stała się popularnym gatunkiem łownym, na który polowało wielu myśliwych, chcących zdobyć egzotyczny łup na nowoodkrytej ziemi.

Zwierzęta które wyginęły charakteryzowały się tym, że ich umaszczenie składało się z kolorowych prążków. Jedne z nich były żółto-brązowe a inne brązowe. Nazwa gatunku wywodziła się od białych pasów, pokrywających łopatki i kark oraz białych piór, znajdujących się na wierzchniej warstwie skrzydeł.

Długość zwierzęcia wraz z ogonem wynosiła około 40 centymetrów zaś skrzydła miały maksymalną rozpiętość około 70 centymetrów. Samce były mniejsze niż samice, co może zaskakiwać, jeśli weźmiemy pod uwagę pozostałe gatunki, żyjące na naszej planecie. Przyczyną wyginięcia Sowicy Białolicej były liczne polowania na gatunek.

Zobacz także:  15 niezwykłe ciekawostki historyczne

Melanie Griffith przed i po operacjach plastycznych.

Top 10 nieudane operacje plastyczne gwiazd

projekt

Trwa strajk przeciwko projektowi Kai Godek