w ,

Top 10 zwierzęta które wyginęły – kiedyś świetnie radziły sobie na Ziemi

Szkic, przedstawiający antylopowca modrego.
pl.wikipedia.org

6. Antylopowiec modry – wymarły ssak afrykański

Antylopowce modre były ssakami z rodziny wołowatych, zamieszkującymi tereny Afryki Południowej. Szacuje się, że ostatnie osobniki występowały tam jeszcze pod koniec lat dziewięćdziesiątych XVIII wieku.

Wysokość ssaków w kłębie wynosiła najpewniej około 120 centymetrów. Imponująca była również długość rogów, które wzdłuż krzywizn osiągały długość ponad 0,5 metra! Te zwierzęta które wyginęły mogły prezentować się naprawdę groźnie na pierwszy rzut oka i odstraszać niektórych z potencjalnych wrogów.

Ubarwienie zwierzęcia było niebiesko-szare, ale warto zaznaczyć, że umaszczenie brzucha było znacznie jaśniejsze, wpadało w biel. Z prowadzonych badań wynika, że antylopowce żywiły się niskimi trawami, których ogromna ilość pojawiała się w trakcie pory deszczowej. Z tego powodu, to właśnie na nią przypada okres rozrodczy u tych zwierząt.

Co ciekawe, antylopowce to zwierzęta które wyginęły nie przez działalność człowieka! Kiedy zostały spotkane przez ludzi ich gatunek nie był już zbyt liczny. Do ich wyginięcia przyczyniła się zmiana poziomu mórz.

Melanie Griffith przed i po operacjach plastycznych.

Top 10 nieudane operacje plastyczne gwiazd

projekt

Trwa strajk przeciwko projektowi Kai Godek