w ,

Trzecia dawka szczepionki – czy warto?

Trzecia dawka szczepionki

Szczepienie już od dłuższego czasu wywołują dyskusję wśród społeczeństwa. Czy i jaką szczepionką, te pytania nie schodzą z ust ludzi. Teraz przed nami nowe pytanie, czy trzecia dawka jest potrzebna? Przekonaj się sam!

Zobacz także:  Czy rozciąganie się jest lepsze od spacerowania

Trzecia dawka szczepionki

Niektórzy rezygnują z trzeciej dawki szczepionki, ponieważ… wykonane przez te osoby, badania potwierdzają wysoki poziom przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Należy wziąć pod uwagę, że nie u każdego po zarażeniu wytwarzają się przeciwciała. Po ok 7-10 dniach od pojawienia się objawów klinicznych, przeciwciała mogą pojawić się w organizmie. Ich poziom zależny jest od wydolności układu immunologicznego oraz przebiegu zachorowania. Ponadto nie ma dokładnych informacji jak długo przeciwciała utrzymują się po przejściu choroby.

Zobacz także:  Rośliny mogą zastąpić styropian

Zalecenia dla dzieci i dorosłych

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz Światowa Organizacja
Zdrowia nie zalecają uznawania osób za ozdrowieńców na podstawie badań wykrywających przeciwciała. Według norm, osoba, która zaraziła się wirusem SARC-CoV-2, po 30 dniach od pozytywnego testu, może poddać się szczepieniu. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zobacz także:  Islandczycy potwierdzają: czterodniowy tydzień pracy działa

Trzecia dawka szczepionki

Niewiarygodne odkrycie w kosmosie! ,,Tajemnicza chata” na Księżycu

Trzecia dawka szczepionki

Tego jedzenia nie łącz ze sobą! Może to się skończyć bardzo źle