w , ,

Twoje zdenerwowanie powoduje stres u psa

Młody labrador na niebieskim tle.
unsplash.com

Poziom oksytocyny u psów

Podczas badania wzięto także pod uwagę poziom oksytocyny u poszczególnych zwierząt, które brały dział w badaniu. Dzięki temu mogliśmy zbadać nie tylko stres u psa, ale także hormon szczęścia, odpowiadający za przywiązanie.

Badanie to udowodniło, że nie mitem a faktem jest to, że suczki przywiązują się do ludzi znacznie bardziej niż psy. Co ciekawe, badanie to pokrywa się z wcześniejszymi, w których wykazano mocniejsze przywiązanie hormonalne do człowieka u samic szympansa niż u samców.

Zobacz także:  12 pytań, które najczęściej słyszy prawnik

W badaniach wskazano również, że wysoki poziom oksytocyny u suk sprawiał, że zwiększał się jej poziom w organizmie jej właściciela.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.