w , ,

Warszawa w żółtej strefie? Możliwe nowe obostrzenia

warszawa koronawirus

W Warszawie liczba osób zakażonych stale przybywa, tendencja zwyżkowa sprawia, że prezydent Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy. To może oznaczać nowe obostrzenia. Jego wypowiedź wskazuje na to, że chce podejść do sytuacji z rozwagą. –

Omówimy przede wszystkim bieżąca sytuację, bieżące zadania, które są realizowane przez Warszawę na rzecz przeciwdziałania koronawirusowi. Oczywiście będziemy rozmawiać o ewentualnych możliwościach podjęcia działań, tak, aby nie dochodziło do dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19″

W ciągu dwóch ostatnich tygodni w Warszawie było 1056 przypadków koronawirusa. Rekordy padały pod koniec zeszłego tygodnia – w czwartek  było 129 nowych zakażeń, a w piątek 105. Tak duże dobowe przyrosty sprawiają, że Warszawa może znaleźć się w żółtej strefie już niebawem.

Czego dotyczą obostrzenia w danych strefach?

Lista „czerwonych” i „żółtych” powiatów powstaje na podstawie analizy wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do strefy czerwonej, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku wystaw lub targów. Wesela i inne zgromadzenia rodzinne nie mogą być organizowane powyżej 100 osób. W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania koncertów lub wystaw, działania wesołych miasteczek i parków rozrywki. Dodatkowo wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywanie nosa i ust.

Netflix film

Nowości na Netflix. Co warto obejrzeć?

debata USA

„Jesteś najgorszym prezydentem”. Ostra debata Trump-Biden