w

Wielki Mur Chiński znika z powierzchni Ziemi

Zdjęcie muru z lotu ptaka.
podroze.se.pl

Pamiątka z Chin

Do zniszczeń w murze przyczyniają się także turyści, którzy za około 30 złotych mogą kupić sobie cegłę z wiekowego muru. Istnieją jednak i tacy, którzy wolą udać się w mniej turystyczne miejsce i stamtąd za darmo pozyskać surowiec.

Wielki Mur Chiński jest regularnie rozbierany i dewastowany przez turystów, którzy za nic mają jego historie i fakt, że jest jej pomnikiem. Zwraca się także uwagę na to, co turyści zostawiają po sobie w miejscach, które odwiedzają.

Zobacz także:  Największe metamorfozy gwiazd

O ile wyremontowana część muru w Pekinie cieszy się względnym szacunkiem, to bardziej odludne miejsca są regularnie zaśmiecane i traktowane jak miejsce do zabaw, których konsekwencjami nie musimy się martwić.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.