w , ,

Co znaleziono pod oderwaną górą lodowca na Antarktydzie

Co kryje oderwana góra lodowca - organizmy z dna morza.
dzienniknaukowy.pl

Dużo pytań, mało odpowiedzi

Wkrótce po dokonaniu niesamowitego odkrycia na dnie morza, badacze postanowili wykonać odwiert, którego głębokość wynosiła około 900 metrów. Wykonano go w głębi antarktycznego szelfu lodowego, który znajduje się w zachodniej części Morza Weddella.

Odkryto tam bardzo podobny ekosystem do tego, który odsłoniła oderwana góra lodowa! Ponownie organizmy żywe takie, jak na przykład gąbki tworzyły na dnie skupiska, otaczając kamienie – najprawdopodobniej pochodzą one z lodowca.

Badacze podkreślają, że badanie głębin morskich w okolicach lodowców rodzi ogromną ilość pytań, na które nie potrafią na razie udzielić odpowiedzi. Nie wiedzą, skąd wzięły się tam dane organizmy, co prawiło, że się rozwinęły, czym się odżywiają i jak bardzo różnią się od znanych nam gatunków.

Zobacz także:  Ośmiornice widzą światło mackami. Nowy eksperyment naukowców

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.