w , ,

Wirtualna rzeczywistość pomoże nam redukować stres

Mężczyzna na ciemnym tle w okularach VR.
pixabay.com

Wirtualna rzeczywistość, jako forma terapii

Całe projekt mógł odbyć się dzięki temu, że naukowcy mieli możliwość otrzymania grantu Miniatura Narodowego Centrum Nauki. W jego ramach współpracuje zespół z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Inż. Kamińska podkreśla, że gdy chcemy redukować stres, to musimy skupić się na odpowiednim środowisku. Powinno ono być wyciszające, kojące i uspokajające. Świetnie sprawdzi się las czy jezioro. Wiadomo jednak, że nie każdy z nas ma dostęp do takich warunków.

Wirtualna rzeczywistość ma wyrównywać szanse i sprawiać, że w każdym miejscu będziemy mogli medytować, redukując poziom stresu. Znikną obawy o to, że spotkamy kogoś, kto zakłóci nasze wyciszenie.

Zobacz także:  Rośliny mogą zastąpić styropian

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.