w ,

Witamina D – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Witamina D - wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Czy witaminę D można przedawkować? 

Teoretycznie przedawkowanie witaminy D jest możliwe i dosyć niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Zobacz także:  Iluzja Delboeufa - fałszywy obraz talerza

Może powodować takie dolegliwości, jak nadmierne pobudzenie, apatię, problem ze skoncentrowaniem się czy upośledzeniem funkcjonowania wątroby.

Jednak w rzeczywistości, w polskich warunkach, przedawkowanie witaminy D jest bardzo mało możliwe.

Właściwości witaminy D są przez wielu z nas pożądane, jednak w pożywieniu znajdują się jej niewielkie ilości a forma farmakologiczna jest słabiej przyswajalna, więc nawet podczas suplementacji trudno mówić o jej nadmiarze.

Mimo wszystko warto pozostawać pod kontrolą lekarza, wykonywać regularne badania poziomu witaminy D w organizmie i w razie potrzeby reagować doraźnie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.